Sněžnice Morpho Big Foot


Zvýšená nosnost do 130 kg
Velikost povrchu: 2x 225 in2
Hmotnost: 2100g/pár
Uchycení: ráčna

 

Sněžnice Morpho Bigfoot používá francouzská a belgická armáda! Jeho vysoká spolehlivost je tedy zaručena. Velikou výhodou je rychlé a bezpečné nastavení velikosti bot.

Patentovaná 3D konstrukce pro větší (o 7%) nosnost (flotaci) při zachování stejných rozměrů jako u klasické konstrukce. Sněžnice je tedy výborně použitelná pro lidi s vyšším vzrůstem, ale také pro menší, silnější typy, kterým bude díky zachování své velikosti vyhovovat.

Použitým materiálem těla sněžnice je speciální nepřemrzající materiál, který vydrží vaše tvrdé zacházení. Otočný mechanismus (kloubové vázání) je vyrobeno z velmi tuhého polyamidu PA66. 6 hrotů z tvrdé oceli, drážkované strany po celé délce a nesmlouvavá dvouzubá mačka z nástrojové oceli zajistí Váš pohyby proti nechtěnému podklouznutí dozadu či při traverzování do stran.

Pro rychlé a pevné stažení boty slouží přední pásek a odolná nepřemrzající ráčna snowboardového typu. Sněžnice jsou díky přizpůsobivému tělu otočného mechanismu vhodné pro téměř jakýkoliv druh bot od trekkingových po lyžařské či snowboardové. Otočný mechanismus umožnuje nastavení 3 poloh:

  • chůze v mírném terénu …. volná pata
  • chůze do prudkého kopce … volná pata, vysunutá podpatěnka pro snížení namáhání lýtkového svalu
  • chůze/skoky z kopce … pata je aretovaná

 

– tuhé kloubové vázání z polyamidu 66

– podpěra paty

– jednoduché nastavení velikosti bot

– vpředu mačka z nerezové oceli

– 6x odolný ocelový hrot

– SNB vázání (ráčna)

– maximální délka upnute boty je 328 mm