Zážitkový let horkovzdušným balónem


 

Let horkovzdušným balónem vedený zkušeným vzduchoplavcem.
Skvělý dárek a nezapomenutelný zážitek!

 

Charakter zážitku:

 • zážitek pro jednotlivce nebo skupiny
 • délka trvání zážitku až 4 hodiny, z toho let cca 60 minut
 • let pro malý počet pasažérů: pouze 8 osob plus pilot
 • vhodné pro dospělé a děti od 130 cm (nižší děti nevidí z koše)
 • vyhlídkový let od 150 do 1000 metrů nad zemí (dle letových podmínek)

Umíme zajistit přelet nad Prahou, pohoří Krkonoše, Krušné hory.


Záruky:
Let trvá minimálně 1 hodinu, při zkrácení letu o více než 10 minut nabízíme opakování letu.
Vyhlídkový let se koná pouze při vhodném počasí při dohlednosti větší než 10 km a celkové délce letu > než 3 km.

 

Zážitek obsahuje: 

 • služby letového koordinátora, stanovení termínu
 • vzduchoplavba
 • návrat na místo odletu
 • každý pasažér, který letí poprvé, je po letu pokřtěn a získá křestní list (křest má slavnostní charakter)
 • po přistání nebude chybět přípitek, pilot vám předá pamětní listy

 

Lokalita, cena a denní doba:
Nejoblíbenějšími místy pro vyhlídkové lety balonem je o Konopiště. Žádané jsou také lety balonem v srdci Českého ráje

 1. Oblast Benešovska a Posázaví se zámkem Konopiště:
  jen rána od pondělí do čtvrtka (cena 3500 Kč)
 2. Lety srdcem Českého ráje, kde létáme nad hradem Trosky, zámkem Hrubá Skála a někdy doletíme až za zámek Sychrov
  ráno nebo večer od pondělí do čtvrtka (příplatek 1500 Kč)

 

Kdy lze letět:
a) jaro až podzim: Startujeme ráno s východem slunce a do 2 hodin po východu už musí být balon zpět na zemi. Večer startujeme nejdříve 2 hodiny před západem slunce, přistáváme před západem slunce (viz Tabulka východů a západů). – tím se vyhneme nebezpečnému letu v termickém proudění vzduchu.
b) v zimě: díky absenci termiky jsou lety možné během celého dne
Let balonem bude uskutečněn pouze v případě dodržení vhodných klimatických a povětrnostních podmínek, což je zejména stabilní počasí bez srážek o síle větru max. 4 m/s.

 

Podmínky pro čerpání služeb:
Pořadatel s předstihem sdělí zákazníkovi přesné místo startu. Zákazník se na vlastní náklady dopraví na místo odletu. Před startem je zákazník poučen o chování během přípravy na let a samotného letu. Již jednou stanovený termín letu potvrzujeme telefonicky cca 4 hodiny před startem, přičemž pilot balónu má právo let kdykoliv do startu zrušit a to z důvodu podezření na změnu podmínek. Řekne-li si posádka o pomoc, mohou zákazníci pomoci s přípravou. Balón letí vždy po větru, místo přistání pilot hledá v poslední fázi letu. Dobu letu určuje typ letenky, přičemž skutečná doba letu může být pilotem zkrácena nebo prodloužena z důvodu bezpečí při letu či přistání. Balón je sledován doprovodnými vozidly, která zajišťují návrat zákazníků na místo odletu. Poukaz a nárok na čerpání služeb propadá v případě, kdy se zákazník nebo náhradník nedostaví včas na místo odletu, neboť odlet nelze z bezpečnostních důvodů posouvat.


Omezení:
Každý pasažér je před letem poučen o průběhu letu a možných nebezpečích.
Ze zdravotních a bezpečnostních důvodů nemohou letět těhotné ženy a děti o výšce nižší jak 130 cm.
Děti mladší 15-ti let mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby, která odpovídá za jejich chování v průběhu celé akce. Děti ve věku 15-18 let musí mít písemný souhlas zákonného zástupce. Horní hranice věku je limitována pouze individuálním fyzickým a duševním stavem pasažéra. Před letem by se měli se svým ošetřujícím lékařem poradit klienti s onemocněním srdce, krevního oběhu, s plicním onemocněním a onemocněním pohybového ústrojí. Zákazník má povinnost informovat pořadatele před stanovením termínu a pilota před odletem o svých zdravotních omezeních, např. o své snížené pohyblivosti (kolena, kyčle, apod) a poskytnout pravdivé údaje o své hmotnosti.
Odlet nebude umožněn takovým osobám, u kterých je podezření na požití alkoholu nebo drog před letem a osob, které dle úsudku pilota neskýtají záruku bezkonfliktního provedení letu. Poukaz v takovém případě bez náhrady propadá.

 

Rezervace:
Zážitek může zakoupit jednotlivec, rodina nebo skupina 8 osob. Zážitek se nabízí bez předem stanovených termínů konání.
Vhodné termíny sděluje koordinátor zákazníkovi telefonicky nebo emailem. V případě, že termín letu zákazníkovi vyhovuje, zákazník koordinátorovi termín závazně potvrdí.
Komunikace ohledně vhodných termínů probíhá mezi zákazníkem a letovým koordinátorem. Kontakt na koordinátora získáte po uhrazení zážitku. Při rezervaci hlaste svou váhu.

 

Poukazy:
Po uhrazení zážitku automaticky vystavujeme dárkový poukaz a letovému koordinátorovi předáváme informace. Poukaz s platností 18 měsíců buď darujte, nebo využijte osobně. K uplatnění poukazu by mělo dojít do 6 měsíců od jeho uhrazení. Služba musí být odebrána do 18 měsíců od vystavení poukazu. Berte na vědomí, že čekací lhůta na volné místo v balónu může být v závislosti na velkém zájmu ze strany zákazníků a jen několika málo vhodných termínů do roka dlouhá. Platnost poukazu bude prodloužena takovému zákazníkovi, kterému byl z provozních důvodů či nepříznivého počasí zrušen let.
Darovali ti poukaz? Poukaz lze uplatnit zasláním kódu a mobilního čísla na email: sport@sportcourses.cz
Po ověření platnosti ti zavolá pořadatel za účelem domluvení vhodného termínu. Dotazy k dárkovým poukazům: +420 777 640 202

 

Oděv a zavazadla:
Balón letí vždy s větrem, v koši tedy nefouká a je v něm vždy trochu tepleji než na zemi. Oblečení doporučujeme standardní, dle ročního období, stejné jako na procházku lesem, vhodnější je pevná kotníková obuv, dlouhé kalhoty a rukáv. V koši balónu není větší zima než na zemi, není třeba se oblékat tepleji. Oděv může být během letu a přistání umazán. Pilot na právo neumožnit odlet osobě, která není vhodně oblečena na let. Pořadatel nenese odpovědnost za osobní věci pasažérů (jako např. kamery, brýle, fotoaparáty…).
Za poškození a zranění způsobená předměty pasažérů ručí ten, který je s sebou bere. Podle leteckého zákona jsou zákazníci povinni podrobit se bezpečnostní prohlídce, aby se vyloučila možnost přepravy nebezpečných předmětů (zbraně, výbušniny, hořlaviny, sklo, atd).

 

Ostatní:
Filmování a fotografování je povoleno pouze pro vlastní potřebu. Pro pořizování záznamů pro komerční použití je nutné získat souhlas od pořadatele.
V zájmu bezproblémového a bezpečného průběhu letu musí pasažér uposlechnout všech pokynů posádky. Každý pasažér je řádně pojištěn dle platných zákonů. Škodní případy a zranění musí být neprodleně oznámeny pilotovi nebo pořadateli bezprostředně po uskutečnění letu. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.


Zákazník má právo za sebe najít náhradu. Náhradník musí splňovat podmínky pořadatele. Zákazník má právo termín letu změnit. Přesunutí termínu letu je možné pouze po oboustranné dohodě zákazníka a pořadatele a to nejpozději do 14 dní před odletem. V opačném případě poukaz bez náhrady propadá. Zákazník smí svou účast na již rezervovaném termínu letu zrušit. Učiní-li tak, poukaz (letenka) bez jakékoliv další náhrady propadá.×

Výhody členství

Zážitky je nejlepší objednávat ze zabezpečené zákaznické sekce. Přihlásit se můžete tlačítkem níže. Nabízíme členství. Členové využívají mnoho výhod, mohou hradit kreditem a je jim zobrazována historie objednaných zážitků. Registrujte se k členství a vytvořte si zákaznický účet. Máte-li zájem o jednorázový nákup, pak pokračujte bez přihlášení.

Přihlásit Registrovat Pokračovat
×

Výhody členství

Zážitky je nejlepší objednávat ze zabezpečené zákaznické sekce. Přihlásit se můžete tlačítkem níže. Nabízíme členství. Členové využívají mnoho výhod, mohou hradit kreditem a je jim zobrazována historie objednaných zážitků. Registrujte se k členství a vytvořte si zákaznický účet. Máte-li zájem o jednorázový nákup, pak pokračujte bez přihlášení.

Přihlásit Registrovat Pokračovat
×

Rezervace termínu