Kurz ultralehkého létání Krkonoše


Chtěli jste jako malí létat?
S námi máte možnost si splnit svůj dětský sen!

Zažijte let v oblacích a zkuste si pilotovat ultralehký letoun UL Tulák.

Nabízíme seznamovací kurz létání.
Skvělý dárek a nezapomenutelný zážitek.

Zážitek vhodný pro:

 • nové zájemce o ultralehké létání
 • nadšence do aviatiky
 • milovníky rychlosti, výšek, motorů, techniky
 • zájemce o získání nových dovedností a znalostí
 • zájemce o nevšední zkušenost
 • dospělé a děti od 15 let (tj. minimální věk pro výcvik pilota ultralehkého letounu)
 • jednotlivce i skupiny (lze zajistit vzlet více letadel najednou a let ve skupině)

 

Zážitek obsahuje:

 • poučení o chování v prostorech letiště a při samotném letu
 • pozemní přípravu cca 15 min (teorie)
 • seznámení s letounem, základy aerodynamiky a leteckými předpisy
 • seznamovací let
 • možnost si zkusit řídit letadlo
 • instruktáž k základům pilotáže, dozvíte se a limity letounu
 • během letu si užijete pohled na krajinu z ptačí perspektivy

 

Technické vlastnosti letounu Tulák:
Dvoumístný vzpěrový hornoplošník s dvoukolovým podvozkem a ostruhou. Kabina má sedadla vedle sebe.

 • letoun pro 2 osoby, pilot + 1 cestující
 • cestovní rychlost: 100 km/h IAS
 • pádová rychlost v přistávací konfiguraci: 60 km/h IAS
 • stoupavost 4,5 m/s
 • rozpětí 9,6 m, délka 5,3 m
 • maximální vzletová hmotnost 600 kg
 • typ vrtule: pevná, na zemi stavitelná, třílistá Fiti
 • výkon motoru Rotax 912: 80hp, max. trvalé ot. 5500 ot/min
 • česká výroba, bush létání na wiki, konstruktér: Tomáš Podešva
 • jde o 95% kopii letounu Piper J3 Cub, jež létá na Aljašce, v Kanadě nebo Africe s tím rozdílem, že Tulák má mnoho vylepšení jako např. větší výkon, bezpečnost, ergonomie, dvě sedadla vedle sebe

 

Záruky:

 • účastník kurzu je pojištěn v rámci pojištění letounu
 • létáte se zkušeným pilotem
 • pozemní přípravu provádí pilot instruktor
 • letouny jsou vybaveny nad rámec zákonné povinnosti (systém ELT, odpovídač…)
 • létáme jen za vhodného počasí

 

Kdy létáme?
Denně od východu do západu slunce, převážně v létě.
Díky lyžím na podvozku můžeme za vhodných povětrnostních podmínek létat i v zimě.


Délka zážitku, lokalita a cena:
V základní variantě je zážitek o celkové délce 30 minut, z toho let 10 minut.
Délka kurzu se prodlužuje o délku letu. Trasu letu ovlivňuje zakoupená délka kurzu. Let o délce 10 minut probíhá v okolí letiště.
Let o délce 1 hodina 15 minut může probíhat nad pohořím Krkonoše, nad Suchými skalami, vrcholem Ještěd, Frýdštejn, zámkem Sychrov, Hrubá Skála, Českým rájem, hradem Trosky, Bezděz, městem Liberec, Jičín nebo dle přání účastníka.
Dodavatel účtuje pouze náklady na provoz letounu. Jedná se o nekomerční let, létáme pro radost.

Let o délce 20 minut, pozemní příprava 20 minut: + 1400 Kč
Let o délce 40 minut, pozemní příprava 20 minut: + 3200 Kč
Let o délce 75 minut, pozemní příprava 20 minut: + 6200 Kč
Letiště Hořice. Adresa: Holovousy 117, 508 01  Holovousy, GPS: 50.3550689N, 15.5774425E

 

Rezervace:
Kurz se nabízí bez předem stanovených termínů konání.
Komunikace ohledně vhodných termínů probíhá mezi zájemcem a pilotem. Kontakt na pilota získáte po uhrazení zážitku. Vhodné termíny sděluje pilot zákazníkovi telefonicky nebo emailem. V případě, že termín letu zájemci vyhovuje, zájemce pilotovi takový termín závazně potvrdí.

 

Poukazy:
Po uhrazení zážitku automaticky vystavujeme dárkový poukaz a pilotovi předáváme informace. Poukaz s platností 6 měsíců buď darujte, nebo využijte osobně. K uplatnění poukazu by mělo dojít do 6 měsíců od jeho uhrazení. Služba musí být odebrána do 6 měsíců od vystavení poukazu. Berte na vědomí, že čekací lhůta může být v závislosti na velkém zájmu ze strany zájemců a počtu vhodných dní pro vzlet do roka dlouhá.
Darovali ti poukaz? Poukaz lze uplatnit zasláním kódu a mobilního čísla na email: sport@sportcourses.cz
Po ověření platnosti ti zavolá pilot za účelem domluvení vhodného termínu. Dotazy k dárkovým poukazům: +420 777 640 202

 

Podmínky pro čerpání služeb:
Zákazník se na vlastní náklady dopraví na místo konání kurzu. Již jednou stanovený termín letu potvrzuje pilot telefonicky cca 4 hodiny před startem, přičemž pilot má právo let kdykoliv do startu i zrušit.
Důvodem pro zrušení letu je podezření pro zhoršení počasí, technického stavu letadla, nedodržení bezpečnostních pokynů, nevhodné chování ze strany účastníka.
Skutečná doba letu může být pilotem zkrácena nebo prodloužena z důvodu bezpečí při letu či přistání.

 

Omezení:
Každý pasažér je před letem poučen o průběhu seznamovacího letu a možných nebezpečích.
Ze zdravotních a bezpečnostních důvodů nemohou letět těhotné ženy a děti mladší 15 let. Děti ve věku 15-18 let musí mít písemný souhlas zákonného zástupce. Zákonný zástupce zodpovídá za jejich chování v průběhu celé akce. Horní hranice věku je limitována pouze individuálním fyzickým a duševním stavem pasažéra. Před letem by se měli se svým ošetřujícím lékařem poradit zájemci s onemocněním srdce, krevního oběhu, s plicním onemocněním a onemocněním pohybového ústrojí. Zákazník má povinnost informovat pořadatele před stanovením termínu a pilota před odletem o svých zdravotních omezeních, např. o své snížené pohyblivosti (kolena, kyčle, apod.).
Odlet nebude umožněn takovým osobám, u kterých je podezření na požití alkoholu nebo drog před letem a osob, které dle úsudku pilota neskýtají záruku bezkonfliktního provedení letu. Poukaz v takovém případě bez náhrady propadá.

 

Oděv a zavazadla:
Letadlo je vybaveno topením/větráním. Oblečení doporučujeme standardní, dle ročního období, stejné jako na procházku do města. Povinná je měkčí a lehčí obuv, aby nedošlo k poškození interiéru letadla. V letadle není větší zima než na zemi, není třeba se oblékat tepleji. Pilot má právo neumožnit odlet osobě, která není vhodně oblečena na let. Podle leteckého zákona jsou zákazníci povinni při podezření podrobit se bezpečnostní prohlídce, aby se vyloučila možnost přepravy nebezpečných předmětů (zbraně, výbušniny, hořlaviny, sklo atd.).

 

Ostatní:
Filmování a fotografování je povoleno pouze pro vlastní potřebu. Pořizování záznamů pro komerční použití není povoleno. V zájmu bezproblémového a bezpečného průběhu kurzu musí pasažér uposlechnout všech pokynů pilota. Každý zájemce je řádně pojištěn dle platných zákonů. Škodní případy a zranění musí být neprodleně oznámeny pilotovi a spol. SPORTKURZ s.r.o. bezprostředně po uskutečnění letu. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.


Zákazník má právo za sebe najít náhradu. Náhradník musí splňovat podmínky pořadatele. Zákazník má právo zrušit již stanovený termín kurzu. Zrušíte-li termín do 48 hodin před zahájením, máte nárok na náhradní termín, v opačném případě kurzovné (cena zážitku) bez náhrady propadá. Náhradní termín je možné stanovit po oboustranné dohodě zákazníka a pilota. Dojde-li ke zhoršení počasí v průběhu kurzu, zákazník souhlasí s částečným odebráním služeb (pořadatel dodá letovou přípravu a teorii na zemi, let bude dodán v jiném termínu). Zkrátí-li pilot z bezpečnostních důvodů délku letu o více, jak 20%, má zákazník nárok na náhradní let v jiném termínu. Náhradní let bude krácen o dobu předchozích letů. Pilot má právo ukončit kurz z důvodu nesplnění podmínek pořadatele nebo nevhodného chování účastníka. Dostavíte-li se na místo srazu později, má pilot právo zkrátit délku zážitku o míru vašeho zpoždění. Pilot si vyhrazuje právo změnit čas zahájení. O změnách pořadatel informuje formou emailu (do 48 hodin před konáním), nebo SMS či telefonním hovorem. Pilot si vyhrazuje právo zrušit termín konání z důvodu nevhodného počasí, nemoci nebo vyšší moci, přičemž zrušení termínu není důvodem pro navrácení kurzovného zákazníkovi. Byl-li termín zrušen ze strany pilota (pořadatele), má zákazník právo službu odebrat v náhradním termínu. Obě strany se zavazují k tomu, že vyvinou maximální úsilí za účelem stanovení oboustranně vyhovujícího termínu. Pořadatel nevrací finanční plnění takovému zákazníkovi, který nebyl ochotný se domluvit na oboustranně vhodném termínu nebo odmítl službu odebrat v termínu náhradním. Nedovolí-li zaneprázdněnost zákazníka či dodavatele dodat službu v daném roce, zákazník souhlasí s čerpáním služeb v roce budoucím. Náhradní termín bude v souladu s časovými možnostmi pilota a platností poukazu. Foto je pouze ilustrativní.×

Výhody členství

Zážitky je nejlepší objednávat ze zabezpečené zákaznické sekce. Přihlásit se můžete tlačítkem níže. Nabízíme členství. Členové využívají mnoho výhod, mohou hradit kreditem a je jim zobrazována historie objednaných zážitků. Registrujte se k členství a vytvořte si zákaznický účet. Máte-li zájem o jednorázový nákup, pak pokračujte bez přihlášení.

Přihlásit Registrovat Pokračovat
×

Výhody členství

Zážitky je nejlepší objednávat ze zabezpečené zákaznické sekce. Přihlásit se můžete tlačítkem níže. Nabízíme členství. Členové využívají mnoho výhod, mohou hradit kreditem a je jim zobrazována historie objednaných zážitků. Registrujte se k členství a vytvořte si zákaznický účet. Máte-li zájem o jednorázový nákup, pak pokračujte bez přihlášení.

Přihlásit Registrovat Pokračovat
×

Rezervace termínu