Akademie slaňování


 

Pro koho je workshop určen:

 • pro ty, kteří se chtějí něco nového naučit
 • pro ty, kteří chtějí překonávat svůj strach z výšek
 • pro ty, kteří milují adrenalin
 • pro ty, kteří by rádi lezli na umělé stěně či skále
 • pro ty, kteří se chtějí umět v případě nouze postarat o ostatní členy své skupiny

 

Program:

Vytváření fixního bodu

 • využití několika tenkých stromků (samo-vyvazovací bod s karabinou)
 • ohození dvou sešitých smyček kolem kamene a spojení do jednoho bodu
 • na stromě nebo zajištěné cestě (s použitím karabiny i bez)

Debata o potřebném vybavení, slaňovacích pomůckách

Ukotvení lana k fixnímu bodu s použitím karabin i bez

Slanění

 • na dvou lanech bez pojistky (na osmě, kyblíku, vánočce)
 • na jednom laně včetně pojistky z prusíku
 • po vojensku – dobrovolné (lano omotané kolem těla)

Jak uvázat lano aby šlo po slanění stáhnout dolů (s i bez použití karabiny)

Jak spojovat lana, jak stahovat

Prusíky (Francouzský i Mašárd)

Uzle (očková spojka, dvojitá osmička, dračák, vůdcovský, liška)

 

Cena zahrnuje:

 • teorie, praxe a nácvik
 • každý účastník dostane možnost si dané techniky osobně vyzkoušet
 • zapůjčení sedáku, hrudního úvazku, přilby, lana, blokantů, prusíků, smyček, karabin, slaňovacích pomůcek atp…
 • doprava výstroje na místo konání workshopu

 

Lokalita:
Místo 1: Liberec, vířivé kameny pod Ještědem
GPS: 50.7371125N, 14.9889458E

Místo 2: bývalý kamenolom v centru Liberce, ulice Mlýnská 21, 460 01 Liberec 1
GPS: 50.7639681N, 15.0614672E

 

Ostatní:
Délka akce až 5 hodin (9 až 14h).
Vhodné pro děti, ženy i muže.
Maximální počet účastníků: 8
Máte-li vemte si svou vlastní výstroj.
Chcete.li zkoušet po vojensku, musíte mít odolné celotělové montérky nebo kalhoty s dlouhými nohavicemi a bundu s dlouhými rukávy.
Workshop prodáváme formou voucheru. Cena 1 999 Kč.
Na přání vystavíme vkusný dárkový poukaz.
Za vážné zájemce se považují pouze ti, kteří předem uhradili za workshop. Pořadatel vede pořadník všech zájemců o workshop. Zájemci budou pořadatelem kontaktováni hned, jakmile bude v pořadníku dostatek zájemců. Termín konání bude stanoven tak, aby vyhovoval co největšímu počtu zájemců. Obě smluvní strany se zavazují, že vyvinou maximální úsilí za účelem domluvení oboustranně vhodného termínu.

Za silného větru (od 10 m/s), bouřky či vydatného deště se zážitek konat nebude. Vysoká teplota, chladno, vlhko, zhoršená viditelnost či mlha nejsou důvody pro zrušení účasti, za těchto podmínek se zážitek koná. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit čas zahájení nebo místo konání.
Změní-li se nečekaně počasí v čase plánovaného zahájení (bouřka, silný déšť), vyčkáme až nečas přejde, pak zážitek zahájíme. Stane-li se totéž po zahájení, zážitek přerušíme a budeme pokračovat, jakmile k tomu budou vhodné podmínky. V případě pochybností o meteorologické situaci si prosím raději u instruktora telefonicky ověřte, zda se zážitek koná.

Účast na daném termínu hlaste min. 10 dní předem. Zájemce může zrušit účast na již smluveném termínu nejpozději 10 dní předem, v opačném případě poukaz propadá. Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit termín v případě nízké účasti, nemoci trenéra nebo obsazenosti zajištěné cesty. Zájemce má právo odebrat službu v náhradním termínu, jež může být i v rámci příští sezóny. Pořadatel nevrací finanční plnění takovému zájemci, který odmítl službu odebrat v náhradním termínu.

 

V ceně není zahrnuto:
Příplatková doprava z centra na místo konání.

 


Něco vám do adrenalinu na laně vlezlo? Nevadí, rezervovaný termín lze zrušit na: sport@sportkurz.cz . Zrušíte-li svou účast na již rezervovaném termínu do 10 dní před zahájením, můžete si zvolit termín náhradní, v opačném případě poukaz (cena zážitku) bez nároku na náhradu propadá. Nedostavíte-li se včas na smluvené místo, zážitek začne bez vás. Opozdilci si zkrátí délku zážitku o jejich zpoždění. Na opozdilce se nečeká. O změnách pořadatel informuje formou emailu (do 48 hodin před konáním), nebo SMS či telefonním hovorem. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit místo setkání, místo nebo čas konání zážitku z důvodu nepříznivého počasí, lokálního zákazu provozování aktivity, nemoci či vyšší moci. Zážitek se koná i za zamračeného  či chladnějšího počasí, deště, mrholení, veder nebo zhoršené viditelnosti. Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit termín zážitku z důvodu nenaplnění minimální účasti, nevhodného počasí, lokálního zákazu, nemoci nebo vyšší moci, přičemž zrušení termínu není důvodem pro navrácení finančního plnění zákazníkům. Byl-li termín zrušen ze strany pořadatele, má zákazník právo službu čerpat v náhradním termínu, který by přednostně měl být v souladu s platností poukazu. Není-li ze strany pořadatele možné dodat službu v daném kalendářním roce, dostane zákazník možnost službu využít v příštím roce. Pořadatel nevrací finanční plnění takovým zákazníkům, kteří odmítli službu odebrat v náhradním termínu. Dojde-li k poškození materiálu nebo jiné škodě způsobené účastníkem, je účastník povinen tyto škody uhradit.


×

Výhody členství

Zážitky je nejlepší objednávat ze zabezpečené zákaznické sekce. Přihlásit se můžete tlačítkem níže. Nabízíme členství. Členové využívají mnoho výhod, mohou hradit kreditem a je jim zobrazována historie objednaných zážitků. Registrujte se k členství a vytvořte si zákaznický účet. Máte-li zájem o jednorázový nákup, pak pokračujte bez přihlášení.

Přihlásit Registrovat Pokračovat
×

Výhody členství

Zážitky je nejlepší objednávat ze zabezpečené zákaznické sekce. Přihlásit se můžete tlačítkem níže. Nabízíme členství. Členové využívají mnoho výhod, mohou hradit kreditem a je jim zobrazována historie objednaných zážitků. Registrujte se k členství a vytvořte si zákaznický účet. Máte-li zájem o jednorázový nákup, pak pokračujte bez přihlášení.

Přihlásit Registrovat Pokračovat