Dobrodružná výprava do nacistické podzemní továrny na letadla a obřího skladu pohonných hmot

Dobrodružná výprava do historie 2. světové války, prozkoumání třech podzemních komplexů které za války vyhloubili vězni (totálně nasazení). Během prohlídky muzea vám průvodce poví o historii místa, předválečné a válečné výrobě, koncentračním a internátním táboře. Projdeme i skladiště pohonných hmot armád Waršavské smlouvy.

 

Zážitek trvá 3,5 hodiny.
Pro skupiny od osmi až třiceti osob.  Vytvořte si ze svých přátel vlastní skupinu a požádejte o extra termín.
Výprava je průvodcovaná – místní znalec a historik. Vhodné pro dospělé a děti od věku 10 let.
V prvním podzemním komplexu je vybudováno muzeum s unikátní sbírkou dochovalých exponátů a fotografií. Dozvíte se zajímavosti z historie ohledně zdejší předválečné a válečné výrobě.  Uslyšíte jak byly využívány zdejší podzemní prostory a přilehlé montážní haly. Projdeme si továrnu, jež byla ukrytá hluboko ve skále, nakonec projdeme nejdelší labyrint, jež sloužil jako rezervoár pohonných hmot pro vojska Waršavské smlouvy (délka podzemních chodeb cca 2500 m) a projdete si gigantickou cisternou na kerosen.

S sebou baterku či čelovku, šátek a přilba výhodou (lezecká či cyklo).
Účast je možná až po uhrazení ceny zážitku. Zážitek nelze hradit až na místě. Úhradu je nutné provést co nejdříve! Pořadatel nerezervuje místo takovým zájemcům, kteří neuhradili cenu zážitku předem před událostí.
Místo setkání:  areál továrny na adrese Janská 107, okres Děčín
GPS: 50.8016394N, 14.3676517E (parkujte v areálu)